Відпочинок на морі → Таїланд - цікаві факти

Схід завжди зачаровує своїми загадками, і Таїланд – не виняток. Це країна, де поєднуються давні традиції та сучасний сервіс класу «люкс». Вона приваблює екзотикою і розмаїттям пізнавальних чи оздоровчих туристичних принад: від славнозвісного тайського масажу до відвідин древніх храмів та заповідників, де колись зароджувалась цивілізація.

Географічне положення. Таїланд розташований на півостровах Індокитай і Малакка. На півдні проходить кордон з Малайзією, на півночі в заході – з М’янмою, північний схід межує з Лаосом, а південний схід – з Камбоджею. Андаманське море омиває південно-західне узбережжя країни, а вздовж південно-східного простягається Сіамська затока. Площа – 514 тис. км², столиця – Бангкок («Місто ангелів»).

Клімат. Тропічний клімат панує на більшості території Таїланду. Туристичний сезон триває з жовтня до квітня, коли спека не надто сильна (25 -27 °С) і немає опадів.
Таїланд
Мова і релігія. Державна мова – тайська. У всіх туристичних точках персонал володіє англійською, а дорожні знаки та інші вказівки в країні двомовні. Буддизм – найпоширеніша в Таїланді релігія. Її сповідує 90% населення, 4% - мусульмани, 6% - християни та представники інших віросповідань.

Курорти. Столиця Таїланду Бангкок – це поєднання розкішних золочених храмів, широких старовинних каналів і найсучасніших готелів. Паттая – найкраще місце Таїланддля занять водним спортом, а острів Пхукет приваблює спокійною атмосферою та фешенебельними готелями для найзаможніших туристів. Чарівний підводний світ з різнобарв’ям тропічних риб і коралів та білосніжні пляжі чекають на острові Самуї. Величезними і просторими пляжами відомі також курорти Ча-ам та Хуа Хіни. Безлюдні Симіланські острови – райський куточок для дайверів, а щоб відкрити для себе історію давнього Таїланду, найкраще відправлятись в Аюттхай, старовинну столицю Сіамської держави.

Що варто знати про Таїланд.

- Таїланд називають «країною усмішок», а самі тайці – гостинні і доброзичливі люди. Проте вони не люблять фамільярності, зате оцінять повагу і спокійний тон.

- Документи на цінні речі доцільно залишати в сейфах готелю, де Ви зупинились, оскільки кишенькових злодії на вулицях доволі багато.
Таїланд
- За віруваннями тайців торкатись до чужої голови чи волосся – це вияв неповаги. Також не можна сидіти зі схрещеними ногами, відкривати ними двері тощо.

- Національна кухня в Таїланді поєднує традиції різних країн, а її основний продукт – це рис. Коли куштуєте щось, майте на увазі, що більшість національних страв гості.

- Воду обов’язково треба кип’ятити або купувати в пляшках. Також варто відмовтесь від споживання сирих морепродуктів, напоїв з льодом та відвідин дешевих вуличних ресторанів – це захистить Вас від зараження місцевими хворобами.

- Перед поїздкою можна зробити вакцинацію проти гепатиту А та В, а якщо у Ваші плани входить мандрівка в тропічні ліси, то необхідні щеплення проти японського енцефаліту та малярії.

- Для відвідин храмів треба вибирати вільний закритий одяг.