Турист і паломник → Паломничество в-Сан Джованні Ротондо Отець Піо

                                                                
Сан-Джованни Ротондо расположен на Апулииской низменности, откуда открывается панорамный вид на Манфредонский залив. Город был возведён на месте древнего посёлка IV века до н.э., от которого остались некоторые гробницы и циркулярный баптистерий, который дал имя городу: Сан-Джованни Ротондо, что значит «круглый».
                                             

                                                   

В Средневековье город был важным экономическим центром, но известность свою получил благодаря монаху Падре Пио Пьетрельчина, Св. Пио. В великолепных церквях города, а также на мероприятиях, которые организуются в течение года, можно прикоснуться к местным религиозным традициям. Среди впечатляющих ритуалов - «одевание» Мадонны, который проходит в вечерний праздник Успения (15 Августа) в узких улочках исторического центра. Другое важное событие - праздник Санта Мария делле Грацие в начале сентября, в котором люди несут икону Мадонны из монастыря Капуцин, где проживал Падре Пио, до церкви Матери, где икона будет находиться до 10 сентября.

Другое важное событие, ради которого стоит посетить Сан-Джованни Ротондо - годовщина стигматов и смерти Святого с 20 по 23 сентября с молитвенным бдением и с другими религиозными церемониями. Большой поток паломников, приезжающих к Падре Пио, собирается, в основном, вокруг монастыря и новой церкви Падре Пио, открытой в 2004 году, в остальной части города господствует тишина и спокойствие. Архитектура новой церкви Падре Пио была разработана известным итальянским архитектором Ренцо Пиано. Она является одной из величайших церквей после Дуомо в Милане в Италии и во всём мире.


Церковь площадью 6000 квадратных метров может удобно разместить около 7 тысяч паломников. Современная церковь, безусловно, - один из наиболее интересных архитектурных проектов нового тысячелетия: там находится уникальный склеп, который вызвал противоречивую реакцию и полемику последователям Падре Пио: золотое покрытие склепа не очень понравилось приверженцам типичного франческанцского строгого стиля


Падре Піо. Святий Падре Піо. Чудотворець Падре Піо.
Знаменитий чернець капуцин Падре Піо також передбачив замах на Папу Римського Іоанна Павла II (Папа Войтила). Падре Піо (в миру Франческо Форджіоне) народився в області Апулія (на півдні Італії в містечку Піетрелчіна - Pietrelcina) в 1887 році. Потім в 1916 році він перебрався в невелике селище під назвою Сан Джованні Ротондо - San Giovanni Rotondo, недалеко від міста Лечче.
В даний час у цій місцевості, за його проект побудована велика сучасна лікарня. Падре Піо постійно допомагав простим людям, лікував їх, міг передбачати майбутнє. Його вважали чудотворцем. Він користувався великою любов'ю і повагою з боку населення.
У 1918 році (20 вересня) у нього на кистях рук і ступнях ніг утворилися криваві діри - стигмати, як у Ісуса Христа під час розп'яття. Стигмати не покидали Падре Піо 50 років, і зникли вони тільки за дві години до його смерті - 22 вересень 1968 року, під час його останньої проповіді. Чернець мав дуже просторе взуття, оскільки його ноги постійно кровоточили. На руках були надіті рукавички без пальців, які він знімав тільки під час молебню.
За життя він піддавався гонінню вищих церковних чинів і навіть перебував під домашнім арештом. У 1922 році лікар-священик Падре Джемеллі (Padre Gemelli), ректор університету Cattolica в листі до Римського Папи Pio XI визначив стигмати ченця як "істеричний феномен". Після цього з 1922 по 1931 рр.. Падре Піо заборонили "бути священиком", тобто вести службу та інші всященнодействія. У 1933 році він був відновлений на свою "посаду". Перед смертю, 15 luglio 1959 року народження, за повідомленням монсиньйора Luigi Villa, Падре Джемеллі (Padre Gemelli) глибоко розкаявся у своїх діях.
Падре Піо ні раз екзаменували ватиканські медичні комісії (всього було 23 комісії), які дійшли висновку, що натура походження стигмат - піддається поясненню. Крім цих комісій він нікому не давав розглядати свої рани, і коли йому повинні були видалити грижу (це сталося в 30-их роках), то не погодився на загальний наркоз, оскільки не хотів, щоб лікарі торкалися до його стигмати. Цікаво відзначити, що дистанційна грижа, збережена хірургом після операції у скляній склянці зі спиртом, до цих пір не має жодних ознак загнивання, хоча спирт давним-давно випарувався.
Він створив за своє життя безліч чудес. Від нього постійно виходив специфічний аромат, його також часто бачили в одне і теж час у двох зовсім різних місцях. У всьому світі існує близько 210 пам'ятників, встановлених цьому знаменитому ченцеві. У Сан Джованні Ротондо щороку приходить 7 мільйонів чоловік. Вже до проголошення Падре Піо в Святі про нього існувало 120 біографічних оповідань, а після присвоєння йому титулу Блаженного їх стало 200. В даний час в інтернеті існує близько трьох тисяч сайтів про це святе на самих різних мовах. Написавши в будь-якому західному веб-пошуковому моторі слова "Padre + Pio" ми побачимо 66 тисяч link, а ввівши "San + Giovanni + Rotondo" - 7 тисяч link. Навіть у далекому Китаї він глибоко шануємо місцевими католиками.
Під час II Світової війни селище, де жив монах чудотворець, не було бомбардувати. Американські льотчики розповідали, що як тільки вони наближалися до цієї місцевості, то невідомо звідки перед літаком виникала постать розгніваного ченця, і вони були змушені змінювати курс. Після війни пілоти приїхали в Сан Джованні Ротондо і дізналися в Падре Піо повітряного ченця.
Сам Папа Войтила три рази звертався до Падре Піо в Сан Джованні Ротондо. Перший раз, будучи молодим священиком, в 1947 році. Другий раз - вже в ранзі кардинала.
Третій раз - як Римський Папа. У 1962 році Войтила звернувся до ченця за допомогою, він був у той час єпископом міста Кракова, але перебував у той період в Римі, 17 листопада майбутній Римський Папа направив лист латинською мовою, в якому просив його помолитися за здоров'я однієї знайомої польської жінки , матері чотирьох дітей. У неї був рак горла. Під час війни вона кілька років провела у нацистських таборах.
Падре Піо прочитав це послання і сказав: "Тут відмовити не можна". Через 11 днів до ченця прийшов другий лист від Войтили, в якому він дякував за повне одужання цієї жінки, причому воно сталося вже 21 листопада, тобто через чотири дні після прохання. Кажуть, що ще задовго до цього випадку, коли Карол Войтила відвідав монастир у Сан Джованні Ротондо (в 1947 році), знаменитий чернець прийняв його, сказавши: "Ти будеш Папою під крові".

Після більш ніж 20-його періоду з дня смерті знаменитого монаха 2 травня 1999 року, Падре Піо був, нарешті, проголошений Блаженним, хоча для численних італійців він вже давно був Святим. Процес посвячення в Святі дуже тривалий і трудомісткий. Для Падре Піо він почався в 1983 році. Спочатку перевіряється, щоб дана особа дійсно створило диво за життя, це, звичайно, крім того, що саме його життя повинна була пройти в нестатки, зречення і безкорисливої допомоги оточуючим. Потім потрібно надати конкретні приклади, що показують, що ця особа створило диво і після своєї смерті. Потім вся зібрана документація надається на Раду Ватикану.
Для знаменитого ченця було зібрано 6 тисяч сторінок в шести томах. У Ватикані збирається комісія, що складається з лікарів і свідків. Якщо вона надає позитивну відповідь, екзаменований постає до звання Блаженного. Після зведення в Блаженні потрібно чекати ще одного дива, що є божим знаком, тобто Господь згоден з цим рішенням. І тоді вся документація передається Папі Римському, і він може присвоїти звання Святого, відразу ж або відкласти на невизначений час.
У січні 2000-го року, один восьмирічний італійський хлопчик повністю видужав від важкої форми менінгіту, що вважається смертельною. Увечері 20 січня йому привидівся чернець капуцин. Так відбулося чергове диво. Падре Піо зведений в Святі
16 червня 2002. Про це було підписано офіційний папський указ від 21 січня 2001 року.