Турист і паломник → Містечко Асиж. Святий.Франциск

Містечко Асиж (Асізі) розташоване в італійській провінції Умбрія висоті 450 м над рівнем моря та нараховує 27 тис. жителів.
Відомим містечко стало завдяки двом великим постатям Католицької церки – св. Франциску та св. Кларі – людям, які обновили духовне життя Західної Європи у 12 ст.
Св.Франциск - поет і бідачина, який проповідував людям, птахам та квітам, заснував найчисельніший чин у світі – орден францисканців. Його мощі знаходяться у Базиліці св.Франциска. Св.Клара – духовна послідовниця св.Франциска, прожила 42 роки в затворі, започаткувала життя жіночої спільноти св. Франциска, яка з часом почала називатися кларисками або Бідними Дамами. Її мощі знаходяться у Базиліці св.Клари.
Неподалік від історичного центру міста стоїть велична базиліка Святої Марії Ангельської. В середині базиліки знаходиться невеличка каплиця Порцюнкула. Вона третя після Сан-Дамяно и Сан-Петро, яку власноручно відбудував св.Франциск. Інтер’єр каплиці зберігає свій первозданний недоторканий вигляд. Стіни ніколи не були розписані і збереглись до нашого часу такими , якими були на початку 13 ст.
Взагалі, здається, що час у місті зупинився і назавжди застиг в своїх середньовічних формах. Асиж захоплює красою житлових будинків, храмів, вулиць, довколишніх краєвидів. Навіть короткий візит у цю скарбничку Умбрії назавжди залишиться в пам’яті.