Відпочинок на морі → Хорватія - цікаві факти


Ця невеличка європейська країна завжди радісно приймає туристів та дарує їм неповторний відпочинок на берегах Адріатичного моря. Кришталево прозора вода, довгі пляжі в оточенні соснових лісів, мальовничі бухти та скелі, національні парки і мінеральні джерела, затишні приморські міста та загадкові руїни – Хорватія неодмінно зачарує Вас!
ХорватіяГеографічне положення. Держава знаходиться на заході Балканського півострова. Північні регіони межують з Угорщиною та Словенією, південно-східні – з Боснією та Герцеговиною. На заході Хорватії простягається Адріатичне море. Площа країни – 56,5 тис. км². Столиця – Загреб. Хорватія


Клімат. На узбережжі панує приємний середземноморський клімат, літо тут сухе, а зима тепла. Середня літня температура – 25-30°С, а купатись можна вже в травні – і аж до жовтня. В центральних та північних районах – гірський та континентальний клімат відповідно.


Мова та релігія. Державна мова – хорватська. Вона близька до слов’янських мов, тому порозумітись з місцевими жителями легко. В окремих районах поширена італійська, англійська та німецька. А багато ресторанів і готелів пропонують інформацію про свою послуги також російською мовою. 76% хорватів – католики, 11% - православні, решта – мусульмани, атеїсти та представники інших релігії.


Курорти. Найвідоміший курорт Хорватії та місто неймовірної краси – Дубровник. ЮНЕСКО зараховує його до трійки найкрасивіших міст Європи, тому прогулянки чарівними вулицями та пам’ятки епохи Ренесансу не залишать Вас байдужими. До того ж тут неймовірно чисте море, безліч фешенебельних готелів і розваг.
Хорватія


Багато відомих курортів знаходяться в Середній Далмації, так званій Макарській Рив’єрі. Це і другий по розмірах в країні курорт Спліт, і місто-музей Трогір, і затишні древні містечка Макарска та Башка , заховане у спокійних бухтах. А на курортному острові Брач знаходиться найвідоміший пляж Хорватії «Золотий мис».


Старовинні міста та різноманіття пляжів приваблюють туристів на півострів Істрія, де розташований цілий ряд відомих курортів: Всар, Медулін, Пореч, Умаг та ін.

Що варто знати про Хорватію.


- До 31 жовтня 2012 року громадяни України можуть потрапити в Хорватію без візи або ж з транзитною шенгенською, якщо подорожують наземним транспортом через інші країни.

- На відміну від багатьох інших країн чайові в Хорватії заведено давати одразу самому офіціантові, а не залишати на столі.

- Фінансова поліція дуже прискіпливо ставляться до чеків, тому обов’язково зберігайте їх, коли здійснюєте покупки.

- Видобувати корали самостійно – суворо заборонено.
Хорватія
- Вхід на пляж безкоштовний, проте потурбуйтесь про гумове взуття – біля узбережжя трапляються морські їжаки. Спеціальні тапочки дозволять Вам насолоджуватись купанням без зайвих турбот.

  Туристи полюбляють привозити з Хорватії знамениті місцеві вина та алкогольні настоянки, а також – ювелірні прикраси, вироби з коралів, кружева, гобелени ат іншу продукцію народних промислів.