Відпочинок на морі → Чорногорія - цікаві факти


Чорногорія – затишна балканська країна, де в оточенні чарівної природи і теплого моря Ви забудете про будні і поринете в атмосферу середземномор’я.
Чорногорія відпочинок


Географічне положення. Чорногорія знаходиться на південному заході Балканського півострова, на узбережжі Адріатичного моря, яке розмежовує цю країну та Італію. Також держава має кордони з Албанією, Сербією та Хорватією, Боснією і Герцеговиною. До її складу входять 14 невеликих островів. Площа Чорногорії – 13,8 тис. квадратних км.;. Столиця – місто Подгоріца. Чорногорія відпочинок


Мова та релігія. Офіційна мова – чорногорська, близька до інших слов’янських мов, тому порозумітись з місцевим населенням буде просто. Також поширені німецька та англійська. 70% населення сповідують православ’я, 20% - іслам, 10% - католицизм та інші релігії.


Клімат. На адріатичному узбережжі переважає м’який середземноморський клімат, а в гірський районах – континентальний. Середня літня температура - 27°С, зимова – 12°С. З травня по жовтень триває купальний сезон, а сонячна погода тішить туристів 240 днів на рік.


Курорти Чорногорії. Відпустка в Чорногорії – це не лише тепле Чорногорія відпочинокАдріатичне море, а і неповторна атмосфера, яку створюють старовинні фортеці та монастирі, кав’ярні і музеї, вузькі вулиці та площі. Адже недарма середземномор’я називають колискою Європи!Місцеві пляжі переважно галькові, проте зустрічаються і просторі піщані узбережжя, і кам’яні бухти. Багато з них отримали міжнародні відзнаки за чистоту та екологічність.


Один з найвідоміших курортів Чорногорії – Будва. Це старовинне місто, де культурні пам’ятки поєднуються з розвинутою інфраструктурою. Туристів приваблюють фортифікаційні споруди, різноманіття місцевих фестивалів та чисті дрібногалькові пляжі. Для сімейного відпочинку обирають Рафаїловичі – невелике містечко поряд з Будвою. За 3 км від Будви розташований курорт Бечечі, сучасний комплекс з просторим пляжем.


Якщо Ви хочете побачити історичні пам’ятки на кожному кроці в прямому сенсі, то обов’язково відвідайте Котор. Краса природи відкривається в Герцг Нові, адже тут зібрані унікальні породи дерев, а соснові ліси і цілюще повітря – це Петровац.


Чорногорія відпочинок
Унікальні пляжі з чорним піском приваблюють в Ульцинь – найстаріше місто в Чорногорії. Якщо ж Ви хочете відвідати острівну частину цього сонячного краю, то Вас чекає Святий Стефан, мальовничий курорт на острові за 6 км від Будви.
Що варто знати про Чорногорію.


- Для громадян України в Чорногорії діє безвізовий режим. Якщо Ви їдете через інші держави, то Вам знадобиться транзитна віза.

- Магазини відкриті з 8-9 ранку до пізнього вечора, а от на ринок варто йти в першій половині дня.

- Під час відпочинку Ви можете орендувати автомобіль, але не забудьте, що в Чорногорії правосторонній рух.

- В національній кухні переважають слов’янські м’ясні страви. Особливо популярне тут в’ялене м'ясо під назвою «пршут», яке виробляють за старовинними технологіями. Пршут – чудовий сувенір з Чорногорії, який часто купують до вина чи «лозоваче» - місцевої виноградної горілки.