Паломництво за кордоном → Святі і визначні місця Італії із заїздом в гості до отця Піо та Св. Миколая!!!Тернопіль –Падуя – Асиж – Рим – Ватикан(2 дні) –Сан Джованні Ротондо — Барі – Венеція -   Тернопіль


4 - 11 травня 2018

 
1-й день
 
7:00 Виїзд з Тернополя від Катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Перетин уорського кордону.  Нічний переїзд автобусом.
 
2-й день
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Приїзд до Падуї.
Ми відвідаємо великий храмовий комплекс – собор св. Антонія Падевського – місце, яке найчастіше відвідують паломники з усього світу.
 Зупинимося на молитву на цьому місці його вселенського покликання.
Славиться також місто Падуя – базілікою святої Юстини. Вірніше ця базиліка була побудована в 16 столітті, але включає частину невеликої церкви раннього середньовіччя, ще з кам’яною вівтарною перегородкою східного типа. У базиліці святої Юстини знаходяться мощі святого євангеліста Луки. Святий Лука бачив воскреслого Христа, був сподвижником апостола Павла, був лікарем, першим іконописцем, мучеником помер в місті Фіви в Греції. Його мощі були перенесені до Константинополя, а пізніше були передані монастирю в Сербії, звідки вони були викуплені італійцями в турків в Середньовіччі. Св. Лука був одним з перших іконописців, автором образів Богоматері, апостолів Петра і Павла
Час на особисту молитву.
Переїзд у транзитний готель. Поселення. Ночівля.
 
3-й день
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Переїзд у місто Асиж - місце служіння та спочинку Св.Франциска і Св.Клари. Містечко Асиж (Асізі) розташоване в італійській провінції Умбрія висоті 450 м над рівнем моря та нараховує 27 тис. жителів.
Відомим містечко стало завдяки двом великим постатям Католицької церки – св. Франциску та св. Кларі – людям, які обновили духовне життя Західної Європи у 12 ст.
Св.Франциск - поет і бідачина, який проповідував людям, птахам та квітам, заснував найчисельніший чин у світі – орден францисканців. Його мощі знаходяться у Базиліці св.Франциска. Св.Клара – духовна послідовниця св.Франциска, прожила 42 роки в затворі, започаткувала життя жіночої спільноти св. Франциска, яка з часом почала називатися кларисками або Бідними Дамами. Її мощі знаходяться у Базиліці св.Клари.
Неподалік від історичного центру міста стоїть велична базиліка Святої Марії Ангельської. В середині базиліки знаходиться невеличка каплиця Порцюнкула. Вона третя після Сан-Дамяно и Сан-Петро, яку власноручно відбудував св.Франциск. Інтер’єр каплиці зберігає свій первозданний недоторканий вигляд. Стіни ніколи не були розписані і збереглись до нашого часу такими , якими були на початку 13 ст.
Взагалі, здається, що час у місті зупинився і назавжди застиг в своїх середньовічних формах. Асиж  захоплює красою житлових будинків, храмів, вулиць, довколишніх краєвидів. Навіть короткий візит у цю скарбничку Умбрії назавжди залишиться в пам’яті.
Переїзд у транзитний готель. Вечеря (за додаткову плату). Поселення. Ночівля.

 
4-й день
  
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сніданок.Приїзд до величного міста – Рим.
УВАГА! ПЕРЕСУВАННЯ ПО РИМУ ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ!


Екскурсія "Рим – вічне місто"!  Нас чекає справжня велич шедеврів архітектури, що дійшли до нас крізь століття ... Зовнішній огляд Колізею, Пантеону, Римського форуму, замку Святого Ангела, фонтану Треві, арки Констянтина і Капітолія - ​​від захвату і краси затамовується дихання ... І розуміємо, що Рим не так місто, як всі інші. У нього є своє зваблювання, яке важко визначити і яке належить тільки йому одному - "Вічному Місту" ...
Вільний час.

Пропонуємо на вибір:
 
 • Рекомендуємо ексклюзивну екскурсію «Один день у Ватикані (САДИ ВАТИКАНУ І ЙОГО МУЗЕЇ)» (45€ + вхідний квиток у музей Ватикана (16€).
 
На теперішній час велику популярність здобули знамениті Ватиканські сади, які стали своєрідним символом Держави. Цю екскурсію називаємо ексклюзивною тому, що побачити красу Ватикану із середини, а не з висоти купола св.. Петра, дано не кожному!!! Якщо в музеї Ватикану може попасти кожен, то у сади впускають по особливим дозволам.
САДИ ВАТИКАНУ – святе місце, серце християнської культури та релігії, жива легенда і музей під відкритим небом.
Відправною точкою екскурсії є зустріч з Швейцарськими Гвардійцями, які забезпечують  безпеку Папи і стежать за порядком. Наступним пунктом буде відвідування УСИПАЛЬНИЦІ РИМСЬКИХ ПАП, потім ОГЛЯД ВСІЄЇ ТЕРИТОРІЇ Ватикану, а також Собор Святого Петра. Під час екскурсії Ви побачите вертолітний майданчик Папи, його герб, виконаний на газоні з квітів із стриженого самшиту. Газон розділений на дві частини, одна з яких незмінна, на ній зображені ключі Святого Петра, інша змінюється разом з папами. Папи обираються зі знатних родів і мають свої геральдичні символи. Кожен куточок садів пов'язаний з історією Італії, католицтва, та й всієї нашої цивілізації.
У Вас буде можливість випити чашечку кави в "Папській трапезній". А надзвичайністю цієї екскурсії буде ексклюзивна можливість побачити Сади Ватикану. Велика розмаїтість рідкісних екзотичних рослин і велика кількість величезних дерев, що ростуть на протязі багатьох століть.
 Екскурсія включає:
 - Екскурсія «Сади Ватикану»
 - Перерва на каву в «Папській їдальні»
 - Екскурсія в Музей Ватикану «Шедеври, колекції Ватиканських музеїв і Сикстинська Капела»
 - Собор св.Петра¶Ця екскурсія єдиний спосіб для відвідувачів побувати на території держави Ватикан і ПРОЙТИ ПО ВСІЙ ЙОГО ТЕРИТОРІЇ.
Або Екскурсія Музеї Ватикану без входу у Сади Ватикану (45€)
    Ватикан - найменша в світі держава, незважаючи на те, Ватикан має всі атрибути влади: герб, прапор, свою валюту, поштові марки, сучасні засоби масової інформації. Держава в державі - так ще називають Ватикан, бо він розташований в серці Італії - Римі.
   Під час екскурсії Ви доторкнетеся до великої історії християнства, багато дізнаєтеся про резиденції Папи Римського, а також чому саме у Ватикані був побудований найбільший в світі Собор Святого Петра, як збиралися з усього світу експонати  музейного комплексу.¶  Ви потрапите на оглядовий майданчик з видом на Ватиканські сади і Двір Шишки, почуєте розповідь про колекції античної скульптури в Піо-Клементійскому Музеї. Ви з задоволенням відвідаєте зал Муз, зал Звірів, Круглий зал, зал Грецького хреста, Вас вразить галерея гобеленів, знаменита Пінакотека - художня галерея відомих італійських художників. Ви зайдете в найбільшу Сикстинську Капелу в ній стіни розписані фресками Росселіні, Ботічеллі, Перуджино, і великого Мікеланжело. Найвідоміші фрески "Cотвореніє світу" і "Страшний суд". Ви побачите, де поховані Папи, а також найголовніше - мощі святого Петра.
Час на особисту молитву. Вільний час. Нічліг у транзитному готелі.
5 -й день
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сніданок. Приїзд до міста – Рим.
УВАГА! ПЕРЕСУВАННЯ ПО РИМУ ГРОМАДСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ!
Пропонуємо екскурсію «Християнський Рим» (10€)
Під час екскурсії ви побачите:
 Церкву Чесного Животворящого Хреста в Єрусалимі (в цій церкві знаходиться капела святої Олени, а так же земля з Єрусалиму, привезена нею, капела реліквій, де зберігаються частина Хреста Господнього, два шипа з Його Тернового вінця, цвях і перст святого апостола Фоми, копія Туринської плащаниці в натуральну величину);
 Церкву Спасителя "на Святих Сходах" (де знаходяться сходи з палацу Пілата, на яку ступав Спаситель, ікона "Нерукотворний образ Спасителя");
Латеранську базиліку святого Іоанна Хрестителя (де у верхній частині балдахіна над головним вівтарем зберігаються глави святих апостолів Петра і Павла, частина стола Святої Трапези, верхній обруч колодязя коло якого Спаситель говорив з самаритянкою),
 Баптистерій (в капелах якого покояться мощі святих Секунди і Руфіни, і мучеників Кипріяна і Юстини);
 Церкву святого Калліста (де покояться мощі священомученика Климента і святого рівноапостольного Кирила, десниця святого Ігнатія богоносця, залишки ранньохристиянської базиліки IV століття з настінними фресками IX і XI століть);
 Базиліку Божої Матері "Великої" (де зберігаються Ясла Христові і чудотворна ікона Божої Матері "Благо римського народу");
Церкву святої Пракседи і Пуденціана (де в крипті зберігаються мощі двох римських мучениць: Пракседи і Пуденціани; - мощі багатьох мучеників, перенесених з катакомб, і верхня частина стовпа бичування Христа);
 Церква святого Петра "в веригах" (де зберігаються вериги (ланцюги) апостола Петра і мощі святих мучеників Маккавеї).
 Вечеря (за додаткову плату)
 22:30  – виїзд автобусом з м. Риму. Нічний переїзд.
 
6-й день
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6:00 – прибуття до Сан Джованні Ротондо.
 Переїзд у містечко Сан-Джованні Ротондо. Сан-Джованні Ротондо розташоване на відстані 115 км на північний захід від Барі. Спішать паломники в це містечко, щоб поклонитись мощам стигматика отця Піо, який прославився своїм талантом сповідати і проповідувати. Відвідаємо монастир і келію, де святий жив та молився, а також побачимо лікарню “Дім полегшення страждань”, яку Падре Піо заснував у 1956 році. Вшанування мощей отця Піо. Божественна Літургія. Вільний час.
 - відвідування церков, Хресної Дороги та монастиря.  
 - спільна та приватна молитва біля гробу о. Піо
10:30 – від’їзд з Сан Джованні Ротондо.
 Виїзд до Монте Сан–Анджело. Головною принадою міста є однойменна гора, відома завдяки одному з найстаріших печерних храмів в Західній Європі Храм Архангела Михаїла. Храм побудований над гротом, в якому за переказами в ніч на 29 вересня 493 р. явився Архангел Михаїл. Свідченням цього є відпечатки його стопи, які прагнуть побачити мільйони паломників та туристів.
 
12:30 – прибуття до м. Барі.
 13:00 – Божественна Літургія на гробі Св. Миколая.
 Переїзд у транзитний готель. Поселення. Нічліг.
 
7-й день
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Переїзд у Венецію.
 Венеція абсолютно унікальна. По-перше, вона стоїть на воді, що само по собі незвично, по-друге, в ній немає ні язичницьких, ні сучасних нашарувань: це Місто, яке зберегло до нашого часу середньовічне християнство, насичене святинями. Буває, що в одному невеликому храмі зібрані кілька святинь, які вражають своєю значимістю.
 Під час екскурсії Ви дізнаєтесь про історію Венеції та відвідаєте її найвідоміші храми:
 Перше, що ми відвідаємо, так це Церква святого Захарія (італ. San Zaccaria). У ній знаходяться мощі св. Захарія і св. Афанасія Великого. Церква була побудована для зберігання мощів св.праведного Захарія, які були передані в дар місту Венеції візантійським імператором Л'вом V.
 Священик Захарія (з роду Аарона) був батьком Іоанна Хрестителя і чоловіком праведної Єлизавети. Згідно житія Захарії, під час побиття немовлят, коли Єлизавета з їхнім сином ховалася в пустелі, Захарію, який служив в храмі, почали допитувати про те, де його син. Він відмовився відповідати, і його вбили прямо в святилищі.
 Церква святого Іоанна Хрестителя. У ній зберігається частка мощей Іоанна Предтечі.
 Також тут зберігаються нетлінні мощі святого патріарха Олександрійського Іоанна Милостивого, які були вивезені з Олександрії в 1247 році. І також шип з тернового вінця Спасителя, хрест преподобного Сави Освяченого з частинками Древа Святого Животворящого Хреста Господнього.
 Цікаво, що в цьому Храмі хрестився Антоніо Вівальді, тому тут завжди грає його музика (тихо).
 Так потихеньку ми дійшли до головної визначної пам'ятки Венеції Собору апостола Марка. Справжнім скарбом собору Святого Марка є мощі апостола Марка.
 Також ми зайдемо у грецький храм - Кафедральний собор святого великомученика Георгія Побідоносця. Собор був побудований в ХVI столітті в римському стилі в честь св.вмч. Георгія Побідоносця. У ньому зберігають правицю свт. Василя Великого, якою була написана Божественна Літургія, і частку мощей св.вмч. Десниця святителя Василя Великого була піднесена в дар Грецької церкви і собору одним з членів імператорської родини Палеологів, яка мешкала в Венеції. У Венецію Десниця святителя Василя Великого була привезена митрополитом Філадельскім Гавриїлом (Севіром) в ХVI столітті з Константинополя, в той час вже захопленого турками.
 У Базиліці Святого Марка (вхідний квиток оплачується самостійно) у нас відбудеться Літургія. Після літургії протягом вільного часу можна буде відвідати інші церкви Венеції, поплавати на гондолах, поблукати містом. Те що ми не зможемо побачити гуляючи вуличками Венеції ми побачимо пливучи водяним трамваєм по Великому Каналу, яким ми повернемось до нашого автобуса.
 Вечеря (за додаткову плату).
 Збір групи. Нічний переїзд до України.
 
8 -й день
 
Сніданок. Виселення з готелю. Повернення в Україну.
 
ВАРТІСТЬ – 335 євро
У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ: У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:
 • ·Переїзд комфортабельним автобусом єврокласу по всьому маршруту;

 • ·Проживання в готелях  3* зі сніданками;

 • оглядові екскурсії: у Падуї, у Римі, у Венеції;

 • проїзд  громадським транспортом (метро у Римі, кораблик у Венеції);

 • навушники;

 • Духовний супровід священика;

 • Супровід керівника групи

 • харчування, не передбачене програмою;
 • три вечері - загалом 35€;
 • вхідні квитки;
 • консульський збір 35€ + візовий збір 26€;
 • медичне страхування 100-300 грн. (у залежності від віку); 
 • особисті витрати